Ksw 34

Ksw 34 Stream

 

Pasjonującym widowiskiem na pewno będzie Gala Boksu Zawodowego, Ksw 34 na żywo. Każdy ma możliwość zakupienia biletu na to widowisko, bo bilety są dostępne wciąż w sprzedaży. Jeśli jednak ktoś woli obejrzeć Galę w swoim domu, ma taką możliwość bo będzie też ksw 34 transmisja na cały kraj. Oglądanie ksw 34 online , każdemu przypadnie do gustu, nic się też nie straci z widowiska, bo emitowane będą wszystkie walki czyli w sumie 9.

Wielkim wydarzeniem będzie Konfrontacja Sztuk Walki, która Tegoroczne ksw 34 transmisja, będzie jak najbardziej atrakcją dla wszystkich amatorów boksu. Interesujące jest i to, że można obejrzeć ksw 34 onilne.

Dużo fanów boksu, wybiera do Londynu na Konfrontację Sztuk Walki. To wydarzenie cieszy się dużą popularnością, bo zawsze dostarcza ogromnych emocji i zapewnia wspaniałą rozrywkę. Można obejrzeć ksw 34 stream, jeśli tylko ma się w swoim domu dostęp do Internetu czy telewizji satelitarnej. Ksw 34 transmisja, będzie jak najbardziej wiarygodna, ale jeśli ktoś chce poczuć naprawdę silną adrenalinę, powinien wykupić bilet na to widowisko, bo bilety są już w sprzedaży.

Dostępna będzie również ksw 34 transmisja, dlatego wszyscy fani Mariusza Pudzianowskiego, będą go mogli też obejrzeć na ekranie swojego telewizora. Poza tym znanym bokserem, oglądając ksw 34 online, będzie można też obejrzeć w akcji Mańkowskiego i Rózalskiego. To będzie duże widowisko, na skalę światową. Będzie na nim widać starcia silnych bokserów, o dużym doświadczeniu i umiejętnościach.

 

 

Ksw 34 Online

 

 Nie będzie to kolejna impreza halloweenowa, ale coś zupełnie innego. Zdecydowanie lepszego i podnoszącego temperaturę tego wieczoru. Już tego dnia rozpocznie się KSW 34 transmisja. Masz niesamowitą możliwość, aby obejrzeć najbardziej spektakularne walki podczas tej gali, które stoczą polskie sławy KSW 34 online. Już teraz zaznacz w swoim kalendarzu ten ważny dzień i dobrze się do niego przygotuj. Adrenalina, jaką zapewnia KSW 34 stream jest nieporównywalna z żadnymi innymi emocjami. Ty i twoi znajomi będą mogli rozkoszować się wspaniałej jakości obrazem, który zapewni KSW 34 na żywo w naszym kanale. Jak uzyskać dostęp do najlepszej oferty na rynku na KSW 34 online? Warunki są proste i nieskomplikowane.

 

Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z cennikiem. Tradycyjnie KSW 34 na żywo będzie transmitowane w technologii pay per view. Dzięki temu masz gwarancję otrzymania dostępu do KSW 34 stream HD, bez ryzyka utknięcia w kolejce oczekujących widzów. W jakich sposób będzie realizowana KSW 32 transmisja? Wystarczy że na swoim komputerze lub telewizorze posiadasz aplikację ipla.tv. Jest ona wyposażona w kodowany kanał, na którym będzie realizowane KSW 34 na żywo. Uzyskasz do niego indywidualny kod dostępu, który zostanie ci przydzielony po uregulowaniu rachunku za KSW 34 online. Jak wielu widzów jesteśmy w stanie obsłużyć, aby zagwarantować najwyższą jakość każdemu z nich? Nasze możliwości są ogromne, ale nie niewyczerpane. Dlatego warto już teraz dokonać niezbędnej rezerwacji i aktywacji KSW 34 stream.

Jakie jest dziś najczęściej zadawane pytanie? Gdzie można obejrzeć KSW 34 online. Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Oczywiście że u nas. Jeżeli nie jesteś zadowolonych z poprzednich dostawców transmisji KSW 34 na żywo, pora ich zmienić na profesjonalistów. To właśnie my nimi jesteśmy. Wiele lat obecności na rynku, kilkanaście zrealizowanych z sukcesem transmisji oraz wciąż modernizowane zaplecze techniczne. Wszystko to sprawia, że KSW 34 stream zawsze jest u nas wysokiej jakości, a klient otrzymuje gwarancję obejrzenia tego, za co zapłacił. Proponujemy Państwu już dziś niedrogi dostęp do KSW 34 na żywo. Co należy zrobić, aby cieszyć się KSW 34 na żywo w najlepszej jakości? Postępowanie jest bardzo proste. Sprawdź warunki naszej oferty, a następnie porównaj ją z konkurencją. Przekonasz się szybko, że zapewniamy najlepsze warunki cenowe na rynku, których nikt nie jest w stanie pobić. Dzięki nam KSW 34 transmisja będzie przebiegała bez zakłóceń, a ty będziesz mógł się cieszyć wysokiej jakości obrazem, bez nerwów o zacinanie.

 

Każda gala KSW 34 online przyciąga przed ekrany tysiące, jeśli nie miliony fanów tego sportu. Z uwagi na to, że KSW 34 transmisja nie będzie dostępna w telewizji publicznej, każdy kto chce ją obejrzeć, musi wykupić płatny dostęp do KSW 34 stream. Można tego dokonać zarówno w kodowanych kanałach telewizyjnych, jak również internetowych streamach KSW 34 online. Ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza, a także pozwala na to, aby oglądać KSW 34 na żywo w dowolnym miejscu, wykorzystując tablet, smartfon lub laptop.

Największa organizacja MMA – Federacja KSW organizuje po raz pierwszy galę boksu poza granicami naszego kraju. Bilety na tą galę są już dostępne i nabywać je można na eBilet.pl lub TeamPlayerWeb.com.

W walce KSW 34 Stream kibice zobaczą byłego mistrza strongmanów – Mariusza Pudzianowskiego. Do londyńskiej klatki KSW powróci również Marcin Różalski. Można powiedzieć, że na walki tych zawodników czekamy z ogromną niecierpliwością. Jeśli natomiast nie będzie nam dane oglądać gali na żywo zawsze możemy uczynić to za pomocą platformy IPLA – tam właśnie będzie transmisja KSW 34 online. Do tego historycznego wydarzenia dojdzie na słynnej londyńskiej hali The SSE Arena, Wembley. Podczas tej gali widzowie obejrzą 7 pojedynków głównej karty walk. Pamiętaj, że gala KSW w Londynie to wydarzenie, którego nie można przegapić! Jeśli nie jest Ci dane udać się do Londynu koniecznie obejrz całą galę poprzez KSW 34 transmisja przy pomocy sieci internetowej i platformy internetowej IPLA. Tą historyczną galę Konfrontacji Sztuk Walki obejrzymy już 31 października. Nie przegap takiej okazji, bo być może szybko się nie powtórzy. Oprócz Pudzianowskiego i Różalskiego na gali boksu zobaczymy również Borysa Mańkowskiego i Mateusza Gamrota. To najprawdopodobniej największe gwiazdy boksu, które na swoim koncie mają najwięcej zwyciężonych walk i to przed czasem. Zaproś swoich przyjaciół i oglądaj walki za pośrednictwem IPLI i to z zacisza własnego domu, bez wylotu do Londynu. Daj zawodnikom poczuć, że jesteś z nimi.

Ksw 34 transmisja

KSW 34 Stream to historyczna gala Konfrontacji Sztuk Walki. Oficjalny termin, w którym odbędą się walki to 31 październik bieżącego roku. Co najważniejsze, gala boksu odbędzie się w stolicy Wielkiej Brytanii, czyli Londynie.

Podczas tej gali boksu wystąpi jeden z najlepszych zawodników MMA, który na stałe mieszka i walczy na Wyspach. Mowa tu oczywiście o Leszku Krakowskim. To właśnie on stanie do walki 31 października z doświadczonym Anglikiem – Andre Winnerem. Starcie „Polskiego Terminatora” weteranem w galach otworzy główną kartę tego wydarzenia.

Aby nie przegapić tego najważniejszego w dziejach wydarzenia warto obejrzeć galę KSW 34 online. Podczas wszystkich rund na gali boksu łącznie wystąpi 6 polskich pięściarzy. Z pewnością będą to dla widzów niezapomniane emocje, a to co wydarzy się podczas walk będziemy długo wspominać. Całą transmisję można obejrzeć za pomocą platformy IPLA. Jest to spore udogodnienie dla osób, które w tym momencie nie mogą udać się do Londynu. KSW 34 transmisja będzie transmitowana na żywo, dzięki czemu nie ominie nas żaden ważny moment w walkach. Kibicujmy naszym rodakom, to z pewnościom doda im wiary w to, że mogą wygrać ze swoim przeciwnikiem. KSW 33 to dotychczas jedyne takie wydarzenie, bo do tej pory wszystkie gale odbywały się w Polsce. Takie wydarzenie szybko może się nie powtórzyć. Warto zatem wszystko oglądać chociażby za pośrednictwem Internetu i platformy IPLA.TV. 

Ksw 34 Online

Podano już wszystkie nazwiska zawodników, którzy będą walczyć podczas pierwszej, zagranicznej gali KSW 34. Oczywiście w walce wieczoru nie może zabraknąć dobrze nam znanego Mariusza Pudzianowskiego.

Były mistrz strongmanów podczas gali KSW 34 Stream skrzyżuje rękawice z doświadczonym Peterem Grahamem. Jak do tej pory Australijczyk stoczył łącznie 19 walk, z czego aż 10 wygrał. Czy Pudzianowski podoła zadaniu, które przyjął na klatę? Zobaczymy to już 31 października! Jak mówi Mariusz Pudzianowski – zawodnik, z którym się zmierzę w końcówce października to tylko kolejny krok w stronę zdobycia pasa wagi ciężkiej KSW. Jednak zarządcy KSW przygotowali dla nas jeszcze szereg innych wrażeń i atrakcji. A mianowicie na gali KSW w Londynie zobaczymy również: Borysa Mańkowskiego, Marcina Różalskiego, Oliego Thompsona czy też Tomasza Narkuna. Całą KSW 34 transmisja będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu IPLA. Jest to alternatywa dla osób, które osobiście nie mogą stawić się na londyńskiej arenie, aby kibicować naszym pięściarzom. KSW 34 online to jedyna opcja dla osób, których nie stać na przylot do Londynu. Z pewnością podczas tej transmisji niejednokrotnie będziemy świadkami świetnych starć nie tylko Polaków, ale i zagranicznych pięściarzy. Łącznie zobaczymy 7 pojedynczych walk, które znacznie podniosą nam adrenalinę. Przygotuj się na to wydarzenie jak najlepiej. Zostało już mało czasu – otwarcie gali boksu KSW 34  już 5 marca. Kibicuj naszym bokserom, z pewnością im się to przyda.

 

KSW 34

 

Ciekawe informacje dla kibiców KSW

 

Początki KSW

KSW a dokładniej Konfrontacja Sztuk Walki stanowi polską organizację promującą walki MMA, której siedziba znajduje się w Warszawie. KSW 34  jest stosunkowo krótko istniejącą organizacją, gdyż pierwszą galę Konfrontacji Sztuk Walki otworzono dnia 27 lutego 2004 w hotelu Marriott w Warszawie. Początkowo rywalizację prowadzono w systemie cztero lub ośmioosobowych turniejów (po roku 2011 zmieniono zasady) i walk pojedynczych. Od momentu drugiej edycji, gale sztuk walki pod szyldem KSW transmitowano za pośrednictwem telewizji kodowanej, a dokładnie kanału Polsat Sport, od czasu gali jedenastej edycji, rywalizację można podziwiać również przez darmowy Polsat. KSW została założona przed dwie osoby, pierwszym twórcą jest Maciej Kawulski, a drugim Martin Lewandowski. Dyrektorem artystycznym oraz konferansjerem jest Waldemar Kasta, natomiast dźwiękowcem Matheo. KSW przez dwa lata, począwszy od roku 2008 do 2010 utrzymywało współpracę z organizacją WFC (World Free Fight Challenge) ze Słowenii. Współpraca ta oparta była na wymianie zawodników. W roku 2010 zaczęto transmitować gale KSW 34 za pośrednictwem telewizji internetowej Ipla.tv w systemie per pay view. Gala KSW XIX była wyjątkowa pod względem udziału zawodników, gdyż to właśnie wtedy po raz pierwszy w walce wzięły udział kobiety. Od samego powstania organizacji KSW, pojedynki toczono na ringu bokserskim. Dopiero od gali KSW XXVI, która miała miejsce w maju 2014 roku, walki odbywają się w okrągłej klatce. Jest to teraz nieodłączny znak rozpoznawczy gali KSW.

Zasady i reguły walki w KSW

KSW 34

Organizacja KSW przestrzega zasad i reguł walki określonych dla MMA (Mieszane Sztuki Walki). Walka toczy się na ringu bokserskim, którego wymiary wynoszą 8 m x 8 m, bądź w specjalnej klatce, której przekątna ma wartość 9 m. Czas trwania pojedynku, to trzy rundy, każda z nich trwa po 5 minut. Jednak w przypadku walki o mistrzostwo, poza trzema 5-minutowymi rundami, może zostać przyznana 5-minutowa dogrywka. Przerwy pomiędzy poszczególnymi rundami trwają 1 minutę. Zwycięzca jest wyłaniany na sześć sposobów, poprzez: nokaut, poddanie odbywające się przez odklepanie lub werbalnie, poddanie techniczne, nokaut techniczny, dyskwalifikację oraz na mocy decyzji sędziowskiej. Zasady oraz reguły walki w KSW 34 określają również akcje zabronione. Podczas walki zabrania się: dźwigania skrętnego na szyję, uderzania łokciem w twarz, uderzania w tył głowy, uderzania oraz kopania w krocze, szczypania, drapania, wsadzania palców do oczu, ciągnięcia za włosy, plucia, trzymania za liny, gryzienia, uderzania głową oraz rzutu o nazwie pełen suples. Wyznaczone zostały także akcje zabronione w przypadku, kiedy jeden z uczestników walki jest w parterze, wtedy zabrania się: kopania stopą w głowę leżącego zawodnika (leżący uczestnik może kopać stojącego zawodnika), uderzania kolanem w głowę zawodnika. Zabronione są również takie akcje, jak stompa na głowę oraz soccer kicki na głowę podczas, gdy jeden z walczących znajduje się w parterze. Mimo tej długiej list zabronionych akcji, powszechnie uważa się, iż sędziowie rzadko reagują na łamanie tych reguł.

KSW Online

KSW 34 jako organizacja promująca Mieszane Sztuki Walki i gala zawodowa, jasno określiła swoje kategorie wagowe. Ważenie zawodników jest bardzo istotną i interesującą procedurą, która stanowi wprowadzenie do pojedynku. Żaden fan KSW 34 , ani reporterzy specjalizujący się w śledzeniu wydarzeń w świecie sztuk walki, nie mogą przeoczyć tego wydarzenia. Podobno to już w trakcie ważenia rozstrzygany jest przez zawodników wynik walki podczas słynnego głębokiego spojrzenia w oczy.

Oto limity wagowe przyjęte przez Federację KSW dla poszczególnych kategorii wagowych dla mężczyzn:

 1. waga piórkowa do 66 kg,

 2. waga lekka do 70 kg,

 3. waga półśrednia do 77 kg,

 4. waga średnia do 84 kg,

 5. waga półciężka do 93 kg,

 6. waga ciężka do 120 kg.

 

Limity wagowe KSW przyjęte dla kobiet:

 • słomkowa do 52 kg.

Przy czym tolerancja wagowa nie jest przyjmowana. Ponadto KSW określa reguły odnośnie dotrzymania przez zawodników danych limitów wagowych do czasu walki. Wedle zasad, zawodnik musi pozostać w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz jego waga musi pozostać w granicach wcześniej określonych limitów przez Federację KSW. Jeżeli zasady te zostaną złamane, czyli dojdzie do sytuacji przekroczenia lub obniżenia wyznaczonej wagi przez zawodnika, KSW obniża kwotę jego wynagrodzenia, według skali:

 • do 2 kg o 10 % + 20 %, kiedy limit nie zostanie wypełniony po 2 po czasie 2 godzin,

 • 2,1 kg – 5 kg o 10 % + 30 %, kiedy limit nie zostanie wypełniony po czasie 2 godzin,

 • 5 kg o 10 % + 40 %, kiedy limit nie zostanie wypełniony po 2 godzinach.

 

KSW – istotne informacje

Ksw 34 Stream

KSW wyróżnia się rozbudowanym regulaminem dla zawodników, w którym określone zostały ogólne zasady walki, kategorie wagowe, wymagania medyczne stawiane zawodnikom, czy też techniki niedozwolone. Warto poznać te ciekawe informacje, o których nie wspomina się podczas gali.

Pierwszym ciekawym faktem jest prawo do rezygnacji z walki przez jednego z uczestników, kiedy drugi przekroczy limit wagowy powyżej 2 kg. W przypadku rywalizacji o pas mistrzowski obaj z zawodników muszą dotrzymać wyznaczonych limitów wagowych. W przeciwnym razie, kiedy mistrz nie dotrzyma limitu, wakuje pas, również w sytuacji, gdy zostanie zwycięzcą walki. W takie sytuacji walka trwa przez 3 rundy, każda po 5 minut, naliczana jest również 5-minutowa dogrywka, jeżeli dojdzie do remisu. W momencie nie wypełnienia limitu przez pretendenta do pasa mistrza, walka traci status mistrzowskiej, nawet gdy zostanie ona wygrana przez pretendenta do tytułu. Wtedy pas zostaje u mistrza, a walka rozgrywana jest w trybie trzech 5-minutowych rund. Natomiast w wypadku nie dotrzymania limitu przez obu uczestników w rywalizacji o pas, walka traci status mistrzowskiej, mistrz wakuje pas, także w momencie, gdy wygrywa walkę, z kolei walka odbywa się na dystansie 3 rundy po 5 minut każda.

W zasadach ogólnych określono reguły dotyczące toczenia walki w parterze. Walka w parterze jest uznawana wtedy, gdy uczestnik dotyka maty za pośrednictwem jakiekolwiek części ciała, poza stopą. Sędzia decyduje o wstrzymaniu walki i przesunięciu zawodników, gdy znajdują się oni w sytuacji parterowej i wykraczają poza linie ringu.

Kilka faktów na temat zasad walki KSW

Ksw 34 Online

Jeżeli interesujesz się walkami organizowanymi przez KSW, warto poznać szczegółowe zasady walki oraz możliwe decyzje sędziów. Istnieje reguła określająca, iż sędzia ma prawo przerwać walkę, kiedy jeden z zawodników odznacza się niepodważalną przewagą oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia drugiego z uczestników. Podstawową zasadą jest również obowiązek wzajemnego podziękowania sobie przez zawodników po zakończeniu walki, bez względu na wynik rozgrywki. Jak w przypadku wszystkich organizacji sportowych, również KSW narzuca zawodnikom obowiązek wali fair-play i sportowego podejścia do starcia. Zasady dotyczą również stroju zawodników. Każdy z nich obowiązkowo przed walką wkłada ochraniacz krocza oraz szczęki. Jeżeli któryś z zawodników, nie posiada tych wymaganych środków ochrony, sędzia decyduje o nie rozpoczęciu walki.

Odnośnie wymagań medycznych wyznaczonych dla zawodników, KSW również wyznaczyło pewne reguły. Zanim zawodnikowi zostanie przyznana licencja, ma obowiązek wykonać wszelkie badania medyczne i testy, które są określone jako wymagane przez Organizację KSW. Badania medyczne istotne są nie tylko przed walką, ale także po jej odbyciu. Zaraz po zakończeniu rywalizacji na ringu, każdy zawodnik ma obowiązek poddać się badaniu przez przydzielonego lekarza dla danych zawodów. Każdy uczestnik walki, który nie zgodzi się na zbadanie po rywalizacji, zostaje zawieszony, a wynik pojedynku zostaje zmieniony na korzyść przeciwnika, który nie odmówił badania (o ile werdykt jest inny).

Wymagania medyczne i inne w KSW

Online Ksw 34

KSW jak każda organizacja sportowa, musi wyznaczyć wymagania medyczne odnośnie zawodników. Celem tych wymagań jest zagwarantowanie uczciwej walki oraz zapewnienie troski o zdrowie i życie zawodników. Jedna z zasad dotycząca wymagań medycznych stawia zobowiązanie, iż każdy z zawodników może zostać wyznaczony do przejścia przez badanie moczu celem określania, czy znajduje się pod wpływem zabronionych substancji. Takie badanie ma odbyć się przed pojedynkiem. Poza obowiązkiem badań przed przystąpieniem do walki, KSW zastrzega sobie również prawo do skierowania zawodnika na badanie po pojedynku. Ma to za zadanie wykryć zawartość ewentualnych środków dopingujących w organizmie zawodnika. Gromadzenie próbek zawierających mocz celem przeprowadzenia testów jest realizowane w obecności wyznaczonego pracownika komisji antydopingowej. W przypadku odmowy poddania się testom przez zawodnika, następuje jego natychmiastowa dyskwalifikacja oraz zawieszenie w udziale w zawodach na czas nieokreślony. Ponadto regulamin KSW określa kary przeznaczone dla zawodników, u których wykryto niedozwolone substancje w organizmie.

Zawodnik może zostać ukarany w następujący sposób:

  1. za złamanie przepisów po raz pierwszy zostaje zawieszony na 90 dni,

  2. za złamanie przepisów po raz drugi zostaje zawieszony na 180 dni,

  3. za złamanie przepisów po raz trzeci zostaje zawieszony na 2 lata.

Zwykle tak surowe kary pozwalają na stosowanie się do zasad i wymagań przez zawodników, w związku z czym przypadki zawieszenia uczestników nie są powszechnym zjawiskiem.

Uwagi i techniki dozwolone w KSW

Stream Ksw 34

Zgodnie z regulaminem Federacji jaką stanowi Konfrontacja Sztuk Walki, zawodnicy nie mogą uczestniczyć w walce w jakimkolwiek obuwiu. Jeżeli zawodnik używa podczas walki ściągacza na stopie, kolanie, bądź łokciu, taki przypadek winno się zgłosić Cutmanowi, jego zadaniem jest zezwolenie na ten wyjątek i złożenie potwierdzającego podpisu na ściągaczu. Wykorzystanie przez zawodnika jakiekolwiek substancji musi zostać zgłoszone Cutmanowi wraz z szczegółowym uzasadnieniem, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem przed pojedynkiem. W tym wypadku obowiązkiem Cutmana jest dokładne zbadanie zawodnika i stwierdzenie, czy zastosowanie danej substancji jest konieczne oraz dopuszczalne.

Techniki dozwolone

Zalicza się do nich akcje typu:

 • uderzenie kolanem w głowę przeciwnika wyłącznie w przypadku, kiedy rywal stoi,

 • uderzenie za pomocą łokcia w tułów (z wyłączeniem uderzenia 12-6),

 • półsuples,

 • suples wyłącznie w klatce,

 • stomp na stopy oraz tułów.

Komisja sędziowska składająca się z trzech sędziów orzeka o karach i upomnieniach odnoszących się do uczestników pojedynku. Sędzia może zdecydować o udzieleniu ostrzeżenia ustnego na rzecz zawodnika, który zastosował wobec przeciwnika technikę niedozwoloną, ale może kontynuować walkę. Kiedy dochodzi do kolejnego ostrzeżenia, sędzia karze zawodnika odjęciem jednego punktu na kartach sędziowskich. Sędzia ma obowiązek zakomunikować to każdemu z sędziów punktowych z osobna. Następne ostrzeżenia skutkują dyskwalifikacją po skonsultowaniu się sędziego ringowego z sędzią głównym.

Ciekawostki na temat KSW

Transmisja Ksw 34 Online

Interesowałeś się kiedyś zasadami obowiązującymi w rywalizacji pod szyldem KSW? Czytając ten artykuł poznasz interesujące wymagania wobec zawodników oraz standardy oceny ich walki i stosowanej wobec nich pomocy medycznej.

Zawodnik podlega dyskwalifikacji w momencie, kiedy zastosuje technikę niedozwoloną, a jego przeciwnik nie jest w stanie kontynuować walki. W wypadku stosowania przez jednego z zawodników walki pasywnej lub faulu, zawodnik który otrzymał już ustne upomnienie może otrzymać kolejne. Po przyznaniu następnego upomnienia, zawodnik traci punkt na kartach sędziowskich. Kiedy dochodzi do zastosowania walki pasywnej przez obojga zawodników, sędzia może zadecydować o przyznaniu upomnienia wobec obu zawodników poprzez odjęcie każdemu punktu, podczas walki, która może być wygrana tylko przez poddanie, KO, TKO, dyskwalifikację oraz rozcięcie. Jednak w przypadku, gdy walka zakończy się granicach regulowanego czasu, sędziowie mogą zdecydować wyłącznie o remisie z pominięciem podliczania kart sędziowskich.

Regulamin KSW określa również wymagane postępowanie wobec zawodników w przypadku wystąpienia ran i innych kontuzji. W momencie, kiedy zawodnik dozna rozcięcia bądź innej kontuzji, odsyła się go do narożnika noszącego nazwę neutralnego (biały narożnik). Jego zdolność do walki jest określana decyzją Cutmana (w przypadku rozcięcia) bądź lekarza zawodów (podczas wystąpienia innej kontuzji). Wtedy sędzia czasowy wstrzymuje czas walki na mocy polecenia sędziego ringowego, później wznawia go po komendzie Fight.

Opieka medyczna podczas gali KSW

Ksw 34 ONLINE

Zadziwiający może wydawać się fakt, iż reguły opieki medycznej zawodników KSW bardzo szczegółowo określają jej standardy, włącznie z długością i szerokością bandaża, którym ma zostać opatrzona rana zawodnika. Okazuje się, iż zawodnik ma do dyspozycji jedynie sześć bandaży, każdy o długości 4 metrów i szerokości 5 cm oraz wyłącznie trzy rolki plastra o wymiarach 2,5 cm x 5 cm. W regulaminie KSW nie jest jednak jasno określone, co dzieje się w wypadku, gdy zabraknie środków opatrunkowych, wiadomo jednak, iż zawodnik może w ciągu całej walki trzy razy skorzystać z pomocy medycznej.

Pomoc medyczna jest udzielana zawodnikowi w narożniku neutralnym. Jak wiadomo, jakiekolwiek opatrywanie ran musi być zatwierdzane oraz podpisywane przez wyznaczonego Cutmana. Zezwala się wyłącznie na bandażowanie oraz opatrywanie plastrem dłoni. Opatrywanie bandażem dłoni wykonywane jest jedynie w obecności Cutmana lub osobiście przez niego, również tę czynności musi on potwierdzić swym podpisem. Nim zostanie złożony podpis przez Cutmana, dopuszcza się możliwość sprawdzenia opatrunku przez jedną z osób należącą do zespołu zawodnika (prócz samego zawodnika). W trosce o bezpieczeństwo zawodnika i jego zdrowie jeden z punktów regulaminu oznajmia, iż sędzia ma prawo do przerwania pojedynku podczas trwania rundy, jeżeli u zawodnika wystąpi krwawienie. W takim wypadku ranny zawodnik jest wysyłany do narożnika neutralnego, w którym udziela mu się pomocy (przez Cutmana). Podczas przerw pomiędzy poszczególnymi rundami, każdy z narożników może korzystać jedynie z pomocy udzielanej przez Cutmana (w przypadku tamowania krwawienia).

Walki KSW w praktyce

Ksw 34 Stream Online

Wszyscy dobrze wiemy kim jest sekundant i nieraz widzieliśmy go podczas transmisji gali sztuk walki. Zastanawialiście się kiedyś jakich zasad musi przestrzegać sekundant w KSW? Oto najistotniejsze reguły, jakich musi dotrzymywać każdy sekundant podczas zawodów KSW.

Każdy zawodnik ma do dyspozycji maksimum 3 sekundantów w swoim zespole. Zawodnicy mogą korzystać ze wsparcia sekundantów podczas trwania walki, w momencie przygotowania do pojedynku oraz po ukończeniu zawodów. W trakcie przerwy na ring bądź do klatki może wejścia maksymalnie dwóch sekundantów, reguły narzucają obowiązek pozostania jednego z sekundantów poza ringiem (klatką). Sekundanci podają zawodnikom suspensorium i ochraniacze na szczęki, poza tym ich obowiązkiem jest dbanie o porządek w narożnikach (sprzątają narożniki po przerwie pomiędzy poszczególnymi rundami). Oprócz obowiązków dla sekundantów, zarząd KSW wyznaczył dla nich zakazy. Podczas trwania pojedynku nie wolno im:

  1. znajdować się na podeście ringu,

  2. przekraczać lin (siatki),

  3. chwytać oraz ciągnąć za liny (siatkę),

  4. przemieszczać się wokół ringu / klatki,

  5. wyrażać się za pomocą niecenzuralnych słów w odniesieniu do zawodnika znajdującego się w jego zespole, zawodnika z przeciwnego zespołu, bądź wobec sędziego,

  6. korzystać ze wsparcia osób nieupoważnionych,

  7. udzielać fizycznej pomocy zawodnikowi bez uprzedniego pozwolenia sędziowskiego.

Podczas przerwy sekundanci nie mogą:

  1. znajdować się w ringu w ilości większej aniżeli 1 sekundant,

  2. zwracać się w sposób bezpośredni do sędziego ringowego,

  3. iść do narożnika rywali.